O firmie

O firmie

Firma ATM Oil Sp z o.o. jest polskim producentem przemysłowym wysokiej jakości środków smarnych, olejów, chłodziw obróbkowych oraz środków smarowych do przeróbki plastycznej metali. Firma specjalizuje się w opracowywaniu dedykowanych środków smarowych oraz specjalistycznym doradztwie technicznym z zakresu obróbki skrawaniem, przeróbki plastycznej metali oraz gospodarki smarnej.

ATM Oil Sp. z o.o. jest innowacyjnym przedsiębiorstwem na polskim rynku środków smarowych posiadającym w swoim zespole specjalistów z dwóch dziedzin:

- przemysłowych środków smarnych,

- metalurgii oraz mechaniki.

Tak dobrany zespół pozwala na kompleksowe podejście do procesów smarowania oraz technologii naszych Klientów. Każdą współpracę rozpoczynamy od zdefiniowania kryteriów technologicznych na podstawie, których dobierany jest produkt z oferty lub opracowywany jest nowy dedykowany środek smarny.

Produkty ATM Oil Sp. z o.o. pozwalają na pełne przetworzenie metalu począwszy od przeróbki plastycznej, obróbki skrawaniem, poprzez mycie międzyoperacyjne, obróbkę cieplną a skończywszy na zabezpieczeniu antykorozyjnym.

Dzięki wiedzy oraz wieloletniemu doświadczeniu osób tworzących firmę ATM Oil Sp. z o.o. nasze środki z powodzeniem sprawdzają się w obróbce skrawaniem takich materiałów jak:

- węgliki spiekane,

- stale stopowe,

- żeliwo,

- aluminium i jego stopy,

- miedz i jej stopy,

- inne metale nieżelazne.

W swojej ofercie ATM Oil Sp. z o.o. posiada również zaawansowane środki myjąco-konserwujące oraz do ochrony czasowej detali. Środki naszej produkcji cechują się najwyższymi właściwościami eksploatacyjnymi przy zachowaniu neutralnego zapachu.

Szeroki zakres wiedzy z obszaru przeróbki plastycznej metali pozwala Nam tworzyć środki dedykowane do wszystkich procesów kształtowania z uwzględnieniem kluczowych parametrów procesu. Znajomość procesu oraz jego specyfiki umożliwia stworzenie środka pozwalającego na minimalizację zużycia narzędzi, poprawę jakości wyrobu oraz zmniejszenie energochłonności procesu.

ATM Oil Sp. z o.o. oferuje również szeroką gamę olejów antyadhezyjnych do form stalowych, drewnianych oraz z tworzyw sztucznych wykorzystywanych w procesie wytwarzania elementów z betonu kruszywowego, komórkowego i elementów ceramicznych.

Ofertę ATM Oil Sp. z o.o. dopełniają takie produkty jak oleje hydrauliczne, przekładniowe, maszynowe, grzewcze oraz oleje biodegradowalne do smarowania prowadnic pił łańcuchowych.